ÖZBATARAY KARIŞIK ÇİFTLER TENİS TURNUVASI
24-25-26 Haziran 2022 

Sayın Üyelerimiz ve Tenisseverler,
Sponsorlarımızdan ÖZBATARAY Gıda Ltd.Şti. ile birlikte düzenleyeceğimiz çiftler turnuvamızda 3 gün mücadele edip süper kupalarımızla turnuvayı taçlandıracağız. Turnuva maçlarımızın tatlı bir rekabet içinde ve centilmenliğin ön planda olması ve tenis sporunun amacına ulaşması dileğiyle üyelerimizi, ailelerimizi, eşleri ve tüm kursiyerlerimizi turnuvada oynamaya bekliyoruz.

Kulübümüzde bizzat yapılacak kayıtlar için Son kayıt tarihi 21 Haziran 2022 SALI akşamüzeri 19:00'dur

Aynı akşam 20:00'de grup kuraları çekimi vardır. Maçlar 24 Haziran Cuma akşamüzeri başlayacaktır.

16 TAKIM yarışacaktır. Her zamanki gibi gruplarda 3 maç garantidir. Direk elemeli değildir.

KARIŞIK ÇİFTLER (Eş bulamayanlar komiteden yardım alabilecektir)

ÖDÜLLER :
Şampiyonlar : 1'er SÜPER KUPA + 1'er Kutu HEAD Tenis Topu +
İkinciler : 1'er SÜPER KUPA +
Üçüncüler : 1'er Madalya +


TURNUVA KATILIM KURALLARI (Önceden Bilinmesi Gerekenler)
----------------------------------------------------------------------------------------------

 • Bu turnuvamızda maçlar Cuma akşamüstü başlayıp, cumartesi pazar ise gündüz ve akşamları oynanacaktır. Bu arada Defi turnuvasına ve Liglere 3 gün ara verilecektir. 
   
 • Turnuva Katılım ücreti kayıt ile birlikte ödenecektir. Ayrıca kort, ışık, top vs. ücret alınmayacaktır.
   
 • Turnuvaya katılım ücreti kişi başı 150 TL., Tenis Kulübü üyelerine 125 TL.dır. 
   
 • Bu turnuvamıza 14 yaş ve üstü sporcu gençlerimizde katılabilecektir. (Sarı Top)
   
 • Turnuvamız süresi kısa ve belirli olduğundan, maç gün-saatleri Turnuva Komitesi tarafından planlanacaktır. Maç gün ve saatinde gelmeyen oyuncu WO olacaktır. Cumartesi ve Pazar için birden fazla maç ihtimali yüksektir. 
 • Fikstür ve maç programı oluştuktan sonra, maç yapmak için turnuvaya katılan rakip oyunculara haksızlık olmaması için devamlılık ve spor disiplininde saygı esastır.
   
 • Ticari olarak tenis dersi veren aktif tenis eğitmenleri ve antrenörleri yerel turnuvalarımıza katılamayacaklardır. Aksi durumda, eksik/yanlış bilgi veren oyuncu turnuva sırasında tespit halinde turnuva dışı kalacaktır. 
   
 • Kulübümüz bünyesinde yapılan yerel turnuvalarda, turnuva devam ederken, (sağlık raporlu veya bilinen sağlık/sakatlık problemi dışında) komiteler tarafından kabul görmeyen nedenler ile turnuvalardan ayrılan sporcular bir yıl içinde düzenlenecek yerel turnuvalara katılamazlar. Kulüp Disiplin Kurulu kararı ile verilen cezalı sporcular ile re'sen ceza alan sporcular 1 yıl boyunca turnuvalara kabul edilmezler.
   
 • Turnuvalarımıza katılan oyuncuların spor yapmalarına engel herhangi bir sağlık problemi olmaması gerekmektedir. Sporcu turnuva yaptırdığı kayıt ile bu sorumluluğun kendisine ait olduğunu kabul etmiş sayılır.

Aydın Tenis Kulübü
 

TURNUVA UYGULAMA KURALLARI
-----------------------------------------------------------

1) Maçlarda kort içinde top ile ısınma süresi en fazla 5 dakika olarak uygulanacaktır. Fiziksel ısınma kort dışında yapılacaktır. Maç için turnuva görevlisi tarafından 3 adet maç topu verilecektir. Maç sonunda toplar turnuva görevlisine (masasına) iade edilecektir. Maç sırasında tesis dışına kaçan maç topları oyuncular tarafından hemen kort görevlisine haber verilerek aldırtılacaktır. Kort içinde ve özellikle maç sırasında cep telefonu ile görüşme yapılmamalıdır, telefon sessize alınmalıdır veya dışarıda bırakılmalıdır. Herşeyden önce rakibe saygı gereği ve sonra terli olunduğu için bu gereklidir.

2) Turnuvada günün ilk maçları haftaiçi 17:00'de başlayacak yaklaşık 24:00'e kadar sürecektir.
Turnuva maçları (saat 17:00-24:00) sırasında kort arkası duvarlarımızda tenis oynama, çalışma ve ısınma yapılamayacaktır.

3) Turnuvada oyunculara aynı günde 1'den fazla maç düşebilecektir. Katılımcı sayısına göre kategorik ayarlama, ağaç yapısı ve maç oynama şekli için son karar komite yetkisindedir.

4) TTF Kıyafet Yönetmeliği'ne göre oyuncuların yazılı, resimli veya takım forması gibi kıyafetleri giymesi uygun bulunmamaktadır.

5)  Grup maçları 4 game üzerinden 2 set olarak AVANTAJLI oynanacaktır.
Game'ler 3-3 eşitlik halinde 5'e uzar.  4-4 olursa TIE-BREAK (7'lik) oynanacak ve set bitecektir.
Setler 1-1 eşitlik durumunda ise TIE-BREAK (7'lik) oynanacak ve maç bitecektir.

6)  --

7)  Grup maçlarından sonraki tüm FİNAL maçları 3 set üzerinden (6 oyunluk) AVANTAJLI oynanacaktır.  Oyunlar 5-5 olursa 7'ye uzar. 6-6 olursa 7'li Ti-Break oynanır ve set biter.
Setler 1-1 eşitlik durumunda ise 3. set oynanacak ve maç bitecektir.

8) Maçlar sonunda gruplarda 2 oyuncunun puan eşitliği durumunda averajlara bakılır. Averajı daha iyi olan oyuncu bir üst sırada yer alır. Averajlarında eşit olması durumunda oyuncuların birbirleri ile oynadıkları maçlar dikkate alınır. Diğer rakibine üstünlük sağlayan oyuncu bir üst sırada yer alır.
3 oyuncununda puanı eşit olması durumunda ise 3'lü averaja bakılır. 3'lü averaj değerlendirmesinde grupta sonuncu olan oyuncuyla yapılan maçlar değerlendirme dışı bırakılır ve sıralama buna göre oluşturulur.

9) Haberli olduğu halde zamanında sahaya gelmeyen ve ulaşılamayan oyuncu 15 dakika beklenecek ve eğer gelmezse sonuç karşı oyuncu lehine tescil edilerek, gelmeyen oyuncu hükmen mağlup (WO) sayılacaktır.
Cep telefonları açık ve ulaşılabilir olmalıdır. Kulüp cep telefonu numarasını mutlaka telefonunuza kaydediniz. Maça saatinden önce gelinmelidir. Hava şartları ve yoğunluk göz önüne alındığında kortların iyi değerlendirilebilmesi için bir önceki maçın bitiminde rakipler hazır ise sıradaki yeni maç başlatılabilecektir.

10) Maç esnasında oyunculardan herhangi birinin, oluşan sakatlık veya kabul edilebilir başka bir nedenden dolayı maçı bırakması durumunda diğer oyuncu kazanmış sayılacaktır. Kalan sayılar diğer oyuncuya yazılacaktır.

11) Yarı Final ve Final maçlarında iki oyuncudan birinin hakem talep etmesi üzerine ve turnuva komitesine en az 1 gün önceden haber verilmesi şartıyla bu maçlarda komitenin belirleyeceği hakem görevlendirebilecektir. Grup, Eleme ve çeyrek final maçlarında ise hakem olmayacaktır. Yarıfinal ve finallerde ise istek halinde olabilecektir.

12) Turnuva süresince defi maç ve onayları ile Lig maçları dondurulacaktır.

13) Karışık çiftler kategorilerinde seri başı uygulaması yapılmayacaktır.

14) Tenis Sporu bilindiği üzere tüm dünyada centilmenliği ve saygıyı en üst seviyede tutan bir spor olarak oynanmaktadır. Maçlarda sporcuların Tenis sporunun ruhuna aykırı ve bu özelliğine zarar verecek davranışlarda bulunması halinde turnuva komitesi veya kulüp disiplin kurulunca işlem yapılacaktır. Bu tür davranışlarda bulunan sporcularla ilgili yaptırımlar maçta hakem olması halinde hakemin vereceği raporun, hakem olmaması durumunda görevli Komite üyesinin raporunun Komite veya Kulüp Disiplin Kurulu tarafından değerlendirilmesi sonucu belirlenecektir. (cezalar duruma göre uyarı, hükmen mağlubiyet, turnuvadan ihraç şeklinde olabilecektir) (Ayrıntılar Kulüp Disiplin Yönetmeliğince belirlenmiştir)

15) Turnuvalarımza katılan oyuncuların spor yapmalarına engel herhangi bir sağlık problemi olmaması gerekmektedir. Bu konuyla ilgili kişilerin beyanının doğru olduğu kabul edilir ve maçlarda oluşabilecek herhangi bir sağlık sorunu ile ilgili sorumluluk tamamen sporcu veya velisine aittir. Sporcu turnuva yaptırdığı kayıt ile bu sorumluluğun kendisine ait olduğunu kabul etmiş sayılır.

Aydın Tenis Kulübü
Turnuva Komitesi : 
Ertan AKÇAM (Koordinatör)  
Tülay ŞAHİN (BaşHakem)
Tayyar UYSAL (Gözlemci)

 

 

 

 

mail EXCEL formatındaki Grupları, Maç programları ve Sonuçlar burada, takip edilebilecektir. (XLS)

yes Tablolardaki maç programı gün ve saatleri öncelikle bizim %90'lık taslağımızdır.
Sizlere maç bildirimi/teyit geldiğinde ise maçınız %100 kesinleşmiş demektir.

 


enlightenedBazı bilgisayarların internet tarayıcıları (chrome, explorer vs.), bir kez girdikleri pdf veya web sayfalarını unutmuyor. Bir sayfa veya pdf tabloya tekrar girdiğinizde CTRL+F5 (Yenile) yapmayı unutmayınız.

enlightenedCep telefonunda ise tekrar tekrar aynı dosyaya (tabloya) baktığınızda, içindeki bellekten hızlıca gösteriyor, internetten tekrar indirmiyor. Dolayısıyla eski dosyayı tekrar görebiliyorsunuz.
Bu sebeple Android telefonlarda "Drive PDF Görüntüleyici" yerine "İndir"i seçiniz.
Veya çözüm; Cepteki; Dosyalarım/indirilenler" klasörünü sık sık veya önce temizlemektir.

 

 
Fikstür ve Sonuçlar
Maç Programı